Fully Responsive

With Richer you do not need to worry about how your site will look on a particular screen size. We cared about that for you and made our theme fully responsive. It means your website will automatically adapt to screen size.

Retina Ready

If you want your site to look same great on high resolution displays - Richer is a great choice! All of the included images here are 100% Retina Ready and will look fantastic on the devices like iPhone, iPad or MacBookPro Retina.

Tons of Shortcodes

There are so many shortcodes included in our theme, check out Shortcodes menu in our demo and see that! You will find anything you need to create your page layout from this variety of shortcodes.

Servis Sektörü İçin CRM Uygulamaları

servis sektörü

Servis Sektörü İçin CRM Uygulamaları- SetXRM

Servis  sektörüne yönelik CRM uygulamalarına satış sonrası süreçlerin tümünü kapsayacak şekilde planlanmalıdır.  Servis hizmeti veren firmalar için CRM programı özellik ile; adres defteri,  çağrı merkezi,  servis yönetimi, bayi yönetimi modüllerini içerir.  Her türlü servis hizmeti için oluşturulabilecek, servis ekranları ve buna bağlı diğer modüller bir biri ile entegre çalışır. Servis firmasında bayi alt yapısı var ise aynı sistem bayiler tarafından da kullanılır.

Adres Defteri

Servis CRM  yönetiminde adres defteri tüm müşteri bilgilerini içerir. Ayrıca sistem içinde oluşan görev, randevu, ve müşteri şikayetlerinin takip edilmesini sağlar.  CRM uygulamasının diğer modüllerinde oluşan, tüm müşteri hareket kayıtları burada firma ve kişi altında görüntülenir. Servis için eğitim, araç takibi ve rota planlama yine bu modülde yapılır.

Çağrı merkezi

Servis  CRM çağrı modülü tüm operasyonların yönetildiği bölümdür. Dışardan gelen telefonlar, e-mailler, fakslar, web sayfasından gelen talepler çağrı merkezinde toplanır. Çağrı merkezi ayrıca kargo yönetimi, gelen giden gönderi, faks servisi, santral entegrasyonu ve sosyal medya iletişim modülleri ile birlikte çalışır. Sisteme gelen her talep bir çağrı numarası alır ve ilgili birime aktarılır. Gelen çağrı telefon ile çözülebilecek bir sorun ise ilgili yardım masası ekibi sorunu çözer ve çağrıyı kapatır. Gelen çağrının yönlendirildiği birim kendi ürün veya hizmet bölümü için soru ve cevap şeklinde ekranlar oluşturulup farklı problemler için farklı ara yüzler kullanılır.

Servis Yönetimi

Servis CRM yönetimi; servis iş akışları, tamir ve bakım, ürün değişimi, sözleşme, servis teklifi, periyodik bakım, garanti takibi, yedek parça değişimi, montaj ve kurulum, servis süresi hesabı, servis için ulaşım ve konaklama giderleri bunlara faturalama işlemleri sistem üzerinden takip edilir. Servis ve hizmet yönetimi iş akışı; çağrı merkezinden servis merkezine düşen çağrı ilgili kişiye yönlendirilir. İlgili kişi telefonda problemi çözer veya arızalı ürünü gönderilmesi ister. Arızalı ürün servise ulaştığı zaman daha önceki çağrı numarası ile eşleştirilir. Gelen ürün bilgileri sisteme girilir ve ona özgün barkod basılır ve ürüne yapıştırılır. İlgili servis birimine gönderilir. Tamir işlemi yapılmadan kontrol edilir, garanti dışı bir ürün ise değişecek, parça için müşteriye teklif gönderilerek onay alınır. Tamir işlemi tamamlanır, yapılan işlemle sisteme girilir. Ürün kargo ile müşteriye gönderilir.
Ürün veya hizmet müşteri yerine verilecek ise sisteme düşen kayıtlar için personel görevlendirmesi yapılır ve iş emri açılır. İlgili personel müşteriyi arayıp randevu teyidi alır ve müşteriye tamir, periyodik bakım veya montaj için gider. Servis işini tamamladıktan sonra servis kayıtlarını girer. Ayrıca servise başlama ve bitiş zamanını, yaptığı konaklama ve ulaşım giderlerini sisteme kayıt eder. Servis formunu müşteri imzasına sunar ve servisi tamamlandı yapar. İlgili birime fatura için görev oluşturulur.

Bayi  Yönetimi

Servis ve hizmet CRM yönetiminde bayi veya alt servislerle çalışmak mümkündür. Aynı sistem içinde oluşturulan bayi veya alt bayi menüleri verilen yetkiler doğrultusunda bayiler tarafından kullanılır. Talepler bayiye veya merkez CRM gelir, bunlar sisteme girilir, gelen taleplerin ilgili bölge veya şehirdeki bayilere yönlendirilir. Bayiler açılan bu talebi cevaplar, müşteriyi arar, tamir, bakım veya montaj işlemini yapar varsa değiştirdiği yedek parçaları sisteme kayıt eder. İlgili servis formunu doldurur sisteme girer. Merkeze onaya sunulur, onaylanınca bayi hak ediş faturasını kesip sisteme yükler ve ödeme talebinde bulunur. Bu talep merkez tarafından onaylanır ve bayiye ilgili ödeme yapılır. Tüm bu işlemler sistem üzerinden takip edilebilir. Bayiler sistem üzerinden yedek parça veya ürün siparişi verebilir.

TurkeyEnglish