Fully Responsive

With Richer you do not need to worry about how your site will look on a particular screen size. We cared about that for you and made our theme fully responsive. It means your website will automatically adapt to screen size.

Retina Ready

If you want your site to look same great on high resolution displays - Richer is a great choice! All of the included images here are 100% Retina Ready and will look fantastic on the devices like iPhone, iPad or MacBookPro Retina.

Tons of Shortcodes

There are so many shortcodes included in our theme, check out Shortcodes menu in our demo and see that! You will find anything you need to create your page layout from this variety of shortcodes.

Üretim Yönetimi

Üretim Yönetimi Etkin Planlama Çözümleri - SetXRMÜretim Yönetimi

SetXRM üzerinde geliştirilen üretim takip modülü ile sipariş, üretim, sevk aşamalarını takip edebilirsiniz.

SetXRM MRP II mantığı ile çalışır ve istenilen her noktada kalite kontrol ekranları oluşturup kalite kontrol verilerinin girişi sağlanabilir. Sistem de tanımlanmış reçetelerden hızlıca yenileri oluşturulabilir. Üretim modülünde; iş süreleri, iş istasyonları, iş istasyonları kapasiteleri, alt istasyonlar (kalıplar) , operasyonlar, reçeteler, ürün grupları, duruşlar, kalite kontrol tanımları, günlük, haftalık, aylık ve yıllık çalışma takvimleri tanımlanmıştır. Üretim modülü satış ve satın alma ile entegre çalışır. Üretim modülüne talep iki noktadan gelir; siparişten veya planlama birimi stok ta tutmak için üretim yapılmasını ister.

SetXRM üretim modülü sonsuz kapasite yaklaşımı ile çalışır. Üretim planlaması üretim talep tarihine göre ileri veya geri planlama ile yapılabilir, yani bitiş tarihi verilip üretim hatlarının kapasitesine göre başlangıç tarihini sistem belirler veya başlangıç tarihini verip bitiş tarihini sistem belirler.

Sistem üzerinde tüm iş istasyonlarının günlük, haftalık, aylık kapasiteleri izlenebilir. Herhangi bir iş başlanmış ise bu işe duruş verip araya başka bir işi almak mümkündür. İş emri oluşturduğumuzda, bu işe ait malzeme ihtiyaç listesi oluşur, bu listede mevcut stok miktarları ve ihtiyaç miktarı listelenir. Stokta olmayan ürünler için satın almaya otomatik talep oluşturulur.
SetXRM Üretim süreçleri kısaca aşağıdaki gibidir:

  • Talepler üretim planlamaya düşer, gelen talep daha önce tanımlanmış bir ürün mü bu kontrol edilir, ona ait reçete, iş istasyonları, operasyonlar kontrol edilir.
  • Daha önce yapılmış bir üretim ise, müşteri teslim tarihine bakılır, uygun tarih için sistem iş planlarına bakar üretim emri oluşturur, buna bağlı malzeme ihtiyaç listesi oluşturulur.
  • Satın alma yapılacak ise, planlama yapılır.
  • İş yapılacağı zaman iş emri çıkartılıp ilgili birime verilir, ilgili birim operatör kodu girerek işe başlandı yapar, daha sonra duruş varsa, duruşları girer iş bitince bitiş tarih, saat ve gerçekleşen miktarları girer.
  • Fire var ise fireleri girer.
  • Kalite kontrolleri yapılıp kontrol değerleri girilir, sonra yapılan üretim miktarı üretimden giriş fişi olarak ticari programa girilir, tüketilen malzemeler de sarf veya üretim çıkış fişi olarak ticari programa işlenir.
TurkeyEnglish