Fully Responsive

With Richer you do not need to worry about how your site will look on a particular screen size. We cared about that for you and made our theme fully responsive. It means your website will automatically adapt to screen size.

Retina Ready

If you want your site to look same great on high resolution displays - Richer is a great choice! All of the included images here are 100% Retina Ready and will look fantastic on the devices like iPhone, iPad or MacBookPro Retina.

Tons of Shortcodes

There are so many shortcodes included in our theme, check out Shortcodes menu in our demo and see that! You will find anything you need to create your page layout from this variety of shortcodes.

XRM Nedir?

XRM NEDİRXRM NEDİR?

CRM kullanıcısı olan kuruluşlar müşteri ilişkilerini yönetmeyi hedeflerler. Bu ilişkileri yönetirken sistem sadece müşteri, aktivite, randevu, teklif gibi temel kayıtlar üzerinden bu yönetimi gerçekleştirmelerine izin verir. Ama aslında kuruluşun bulunduğu sektör, yaptığı iş veya iş akışlarına kuruluşuna özel ilişkileri de yönetmesi gerekmektedir. Bu gereklilikte XRM ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. XRM ile sadece müşteri ilişkileri yönetimi değil kuruluşa ait tüm ilişkileri etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

CRM yerine XRM kullanılmasının temel nedeni ise CRM sadece müşteri ilişkileri yönetimi olmakla beraber (C harfi Customer kelimesinden gelmekte) XRM genişletilmiş ilişkiler yönetimidir. (X harfi Extended veya Any kelimesinden gelmekte)

CRM ve XRM arasındaki temel farkları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

CRM XRM
Tanım C: Müşteri verisini merkeze alarak satış, servis ve pazarlama faaliyetleri yönetimi X: Kuruluşa ait tüm verileri etkin kullanarak, şirket birimlerinin tümünün yönetimi
Kim tarafından kullanılır Satış, Pazarlama ve Servis Birimleri Kuruluşa ait tüm birimler
Neyi yönetmek için Müşteri İlişkilerini Tüm İlişkileri
Neleri takip eder Müşterilere ait aktivite, görev vb. faaliyetleri Tüm Kayıtlara ait (X) faaliyetleri
Neyi temin eder Müşteri Odaklı (C) Analiz Müşteri ve Diğer ilişkilerin (X) analizi

Günümüzdeki rekabetçi piyasaya bakıldığında sadece Müşteri ilişkilerini yönetmek yetersiz kalıyor.

CRM kullanan firma ve kuruluşlar iş akışlarını CRM yapısına uydurmak zorunda kalıyor ve CRM projeleri firmalar için başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunun yerine XRM müşteri ilişkilerini de kapsayacak şekilde sadece Pazarlama, Servis ve Satış departmanları değil, firma veya kuruluşun diğer departmanlarını da içine alacak bir sistem.

Aktif kullanımı sonucunda ise üreteceği raporlar sadece bu üç departmana ait değil, tüm firma veya kuruluşa ait daha verimli raporlar oluyor.

XRM ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve firmanıza nasıl faydalı olabileceği ile ilgili lütfen bizi arayınız.

 

TurkeyEnglish