fbpx

CMS VE LMS FİRMALARI

İçerik yönetim sistemi (İYS)( Content management CMS) son yıllarda şirketlerin artan bilgi paylaşımı ile artış göstermiş ve önem arz etmiştir. Bilgi tekrarını önlemek rol tanımlı kişilere paylaşım vererek doğru bilgiyi ilgili doğru kişiler ile birleştirmek CMS in düzgün yapılanması ile mümkün olmaktadır. XRM uygulamaları ile kısa sürede istediğiniz yapıda CMS oluşturup rahatlıkla yönetebilirsiniz. Ayrıca düzgün yapılandırılmış CMS’ler sayesinde kullanıcılar arasında iletişim kurulması sağlanır ve istenilen raporlar kolaylıkla alınabilir. Günümüzde Google Drive veya Ofis365 ile CMS oluşturulabilmekte olup; bunlar için ayrıca ücret ödenmektedir. SetXRM veya XRM uygulaması ile sadece yeni modül ekleyerek CMS uygulaması geliştirebilirsiniz, Bu uygulama ile aynı zamanda web sitenizi entegre edebilirsiniz, sistem üzerinde yapılan değişiklikler anında web sitenizde görülebilir.

LMS (Learning Management System) Öğrenme Yönetim Sistemi günümüzde şirketlerde, eğitim kurumların da, online eğitim sağlayan sitelerde yaygın ve etkin olarak kullanılmaktadır. SetXRM ile oluşturulan LMS uygulaması, şirket ve sektör bazında farklılık gösterebilir. Kayıt Objesi, Sunum ve İçerik Objesi, Kurs Objesi, Ölçme ve Değerlendirme objesi, Raporlama Objesinden oluşur.
LMS için objeleri tasarlarken CMS tekniklerini kullanarak sunulan öğrenme materyalini paylaşma ve tartışma, dersleri yönetme, sınavlara girme, ödev alma ve bu ödev ve sınavlara ilişkin geri bildirim sağlama, öğrenme materyallerini düzenleme, öğrenci, öğretmen ve sistem kayıtlarını tutma, raporlar gibi işlevler şeklinde tasarlanmalıdır.