fbpx

Demirbaş Yönetimi

SetXRM RFID demirbaş yönetimi modülü özel olarak geliştirilmiş şirketlerin demirbaş takiplerini RFID ile yapabilecekleri bir çözüm sunmaktadır.

Son yıllarda RFID teknolojilerin gelişmesi ve maliyetlerin düşmesi ile bu teknolojiyi kullanım hızlı bir artış göstermiştir. Özelikle mağazacılık ve demirbaş yönetiminde önemli ölçüde kullanıma başlanmıştır.

SetXRM üzerinde geliştirilen “Demirbaş Takip Modülü” ile demirbaşları şehir, bölge, lokasyon odaya kadar takip edilebilmektedir.

Demirbaş takip numarası yanında RFID Tag ile takip edilebilmektedir. Belirli noktalara yerleştirilen antenler ile demirbaşların hareketleri takip edebilmektedir. Demirbaşlar ilgili kişilere zimmetlenip gerekir ise anlık odalardaki ve kişilerdeki demirbaşlara ulaşılmaktadır. Farklı demirbaşlara göre farklı RFID etiketleri kullanılmakta olup temel olarak metal ve standart RFID etiket diye iki tip etiket kullanılmaktadır. Demirbaş sayımları herhangi bir tablet ile rahatlıkla yapılmaktadır.

SetXRM RFID demirbaş yönetim uygulaması ile aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Her tip bilgisayar ve mobil cihazlardan kullanılır.
  • Çoklu Yerleşim ve dağıtılmış yapılara özel olarak rahatlıkla uygulanır.
  • Sahaya çıktığınız zaman elinizdeki envanter listesi ile Sahadaki gerçek arasındaki farkı verir.
  • İşyerinizdeki tüm donanım, yazılım, ofis malzemeleri, elektronik ve elektrikli cihazları takip eder. Hangi ürün kimin tarafından kullanılmakta, kime zimmetli, şu anki statüsü nedir rahatlıkla takip edilebilir.
  • Bir demirbaşın sisteme girmesinden itibaren başından geçen tüm hikâyeleri takip edilebilir. Demirbaşlarınızın tamir, bakım, sigorta ve benzeri periyotlarını takip eder. bakım, sigorta vb. anlaşması yapmak istediğinizde detaylı demirbaş listeler.
  • Markalara, modellere, teknik alt detaylara göre filtrelerle değişik açılardan demirbaş listeler.
  • Envanter tanımı yapılırken, çok detaylı tanım yapabilme özelliği istediğiniz detaya inebilme ve bu detaylara göre filtreleme yaparak raporlama imkanı (Soyağacı, Marka-Model, Hareket Kodları, Evrak No., Seri No.).
  • Envanter girişinde marka ve buna bağlı olarak model belirtebilme ve bu özelliklere göre gruplu raporlama imkanı.
  • Çok şubeli bir firma ya da bir kaç firmadan oluşmuş bir organizasyon ve bunların her birinin şubeleri için tanım yapabilme, şubeleri yerlere bölebilme ve aralarında demirbaş transferi özelliği vardır.
  • Ürünlerin garanti bitiş tarihlerini, bakım anlaşması bitiş tarihlerini varsa sözleşme türlerini takip eder.